Miami Masters 1000 - Florida fogadja a legjobbakat

Férfiak

Szinte alig ért véget az Indian Wells-ben megrendezett torna, nyakunkon a következő keménypályás megmérettetés. Indian Wells-ben egyébként már-már menetrendszerűen a legjobb négyig verekedte magát egy amerikai (Isner), egy meglepetésember (Dolgopolov), de a végén a döntőt két favorit játszotta. Novak Djokovic szoros mérkőzés legyőzte Federert, de a svájci így is három helyet javított legutóbbi világranglistás helyezésén. Mivel ez a döntő köszönőviszonyban sem volt a tavalyival, így Djoko is tudta csökkenteni hátrányát Nadallal szemben, és Roger számára is elérhető közelségbe került a TOP100 dobogója.

A tavalyi Miami torna sem szűkölködött meglepetésekben, hiszen Nadal és Federer el sem indult, míg  Djokovic nem jutott be a legjobb nyolc közé, így minden adott volt Andy Murray számára, hogy egyetlen talpon maradt favoritként diadalmaskodjon. 2013-ban Ferrer-Murray döntőt játszottak, most valószínűtlen, hogy ez megismétlődik, és épp emiatt van benne a pakliban, hogy mindketten visszább csúsznak majd a ranglistán.

A tavalyi visszafogottabb nevezési listától eltérően idén minden nagyobb név pályára lép, a világranglista első 30 helyezettje közül pusztán Juan Martin del Potro és Mikhail Youzhny játékát kell nélkülözniük a nézőknek.

A felső és az alsó ág most nem mutat különösebb aszimmetriát. A felső ágon Rafa legjobb négy közé jutását a mindig veszélyes Gael Monfils, a kanadai Raonic, vagy a 14. kiemelt  Fognini veszélyeztetheti leginkább. Ha a papírfomra szerint alakul minden, akkor ellenfele az elődöntőben Stanislas Wawrinka lesz, ez hívatott megakadályozni az Indian Wellsben Nadalt kiejtő és ott elődöntős Dolgopolov. Ha őt sikerült megverni, akkor a legjobb nyolc között még simán jöhet a hazai Isner, vagy a világranglistán két helyet is hátracsúszó Tomas Berdych.

Az alsó ágon, ha Federer hozza idei formáját, akkor kikövezett út vezet számára a legjobb nyolcig, ahol a tavalyi dötnős David Ferrer várhat rá. Djokovic részéről is a negyeddöntőben kezdődnek a nehézségek, ott várhatóan a Murray-Tsonga duó valamelyikével kell találkozzon, és majd csak ezt követően mérkőzhet jöhet létre az elődöntőben az Indian Wells-i döntő visszavágója.

A torna esélyese a második kiemelt Djoko, aki 2007-ben itt érte szerezte első Masters győzelmét, összesen háromszor hódította el itt a kupát (@ 2.50). A címvédő Andy Murray-nek most nehezebb dolga lesz, emiatt szép szorzót találunk a brit versenyzőn (@ 15.00). Akárcsak Murray, úgy Roger Federer is kétszer nyert már itt, igaz utolsó döntős szereplése 2006-ra datálódik (@ 6.00). A nagy négyes negyedik tagja, a spanyol Rafael Nadal meglepő módon még soha nem nyert a Miami kemény borításon, viszont háromévente döntőt játszik, a sorminta a következő: 2005, 2008, 2011 … ! Emiatt az átlagosnál magasabb nyereményt realizálhat az aki a világranglista vezetőre fogad (@ 3.50), bár  a spanyol némileg formán kívül játszik.

Ha valaki nem favoritra szeretni tenni nagyobb kockázattal, annak a felső ág alsó negyedén elhelyezkedő Wawrinka (@ 13.00) – Berdych (@ 15.00) duót ajánljuk, hiszen a legjobb nyolc között egymással kell találkozzanak és ha Nadal ezúttal is kihúllik, akkor a döntőbe jutásra is reális esélyük nyílhat.

Nők

Ismét pályára lép Serena Williams az Indian Wells-i torna bojkottja után, ráadásul a Miami tornán ő a címvédő. Mivel fizikálisan rá tudott pihenni a tornára, sok pontot kell megvédenie, illetve Azarenka hiányzása miatt ő torna legnagyobb esélyese, a hosszú távon kifizetődő lehet a rá tett tét (@ 2.10).

Tavaly Sharapova-Williams döntő volt, most mindketten a felső ágon szerepelnek, így az elődöntőben futhatnak össze. A felső ágon szerepel még Ana Ivanovic, Kvitova és Kerber is, illetve Indian Wells meglepetés győztese, a huszadik kiemelt Fabia Pennetta. Az alsó ág jóval meredekebbnek tűnik,  az előző tornán remeklő Halep nagyon hamar összekerülhet Venus Williams-szel. Ugyanezen a negyeden van Radwanska és Cibulkova is, így a román újabb négy közé kerülése hatalmas bravúr lenne. Na Li sincs könnyebb helyzetben: Wozniacki, Jankovic és a hazai pályán szereplő Stephens is innen próbál a döntőig menetelni, így bárki is jut itt az elődöntőkbe, nem kényelmes úton teszi azt.

Emiatt ha Serena Williams mögött keresünk esélyest, akkor Maria Sharapova jó választás lehet (@ 10.00), de aki az alsó ágban hisz, akkor azoknak a tavalyi két elődöntős, Jankovic (@ 26.00) és Radwanska (@ 12.00) lehet csábító a kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Na Li mellett (@).

Aki a magasabb oddszok iránt érdeklődik, azoknak Ana Ivaonic, Venus Williams és az Indian Wells-ben győztes Pennetta sikerén érdemes elgondolkodnia (@ 26.00). Titkos favorit a szintén hazai pályán szereplő Stephens (@ 41.00).