Federer és Nadal először találkozhat a US Openen

Az első helyen kiemelt Rafael Nadal és a harmadikként rangsorolt Roger Federer egyaránt a felső ágra került a teniszezők év utolsó Grand Slam-tornáján, a US Openen, így a legjobb négy között találkozhatnak egymással. Kettejük randevúja így is különleges lenne, ugyanis hosszú pályafutásuk során a Flushing Meadows pályáin még egyszer sem mérkőztek meg.

A két élő legenda idei teljesítménye alapján nincs senki, aki megállíthatná őket, úgyhogy a papírforma azt ígéri, összejön az előrehozott finálénak beillő elődöntő. Keménypályán inkább a svájci játékos lenne az esélyes, ezt jelzi a döntőbe jutásáért ajánlott 1.90-es odds, míg ugyanez a szám a spanyol teniszező esetében 2.90.

Igazából csak azt kell eldönteni, hogy vajon melyikük győz a négy között, mert a végső sikerükre ajánlott 2.60-as és 3.70-es nyereményszorzó sokkal vonzóbb. Federer és Nadal eddig 37-szer csapott össze, ebből 12-szer Grand Slam-tornán. Idén az Australian Open döntőjében előbbi kerekedett felül, majd Nadal tizedszer nyerte meg a Roland Garrost, Wimbledonban pedig Federer nyolcadszor örülhetett. A 19 GS-diadallal rekorder Federer hatodszor, míg a 15 GS-győzelemnél tartó Nadal harmadszor nyerheti meg a US Opent.

Az alsó ágon sokkal nyitottabb küzdelem várható. Az egyre jobb formába lendülő Alexander Zverev, a sérüléssel bajlódó Andy Murray, de akár a 2014-ben győztes Marin Cilic is döntőig menetelhet 7.00

A férfiak 128-as főtábláján szereplő egyetlen magyar játékos, Fucsovics Márton ellenfele a selejtezőből érkező francia Nicolas Mahut lesz a nyitófordulóban. A rutin miatt Mahut az esélyesebb 1.73, de Fucsovics akár meglepetést is okozhat 2.12. A világranglistán alig van köztük különbég, Fucsovics a 122., míg Mahut a 113.

A nőknél jóval nehezebb megjósolni a végső győztest. A legesélyesebb talán a wimbledoni bajnok spanyol Gabrine Muguruza 5.00, de a világelső cseh Karolina Pliskova sikere sem lepne meg senkit. A világranglistán második Halep szintén a favoritok közé tartozik 9.00, de azt azért érdemes figyelembe venni, hogy ő még sosem nyert Grand Slam-tornát. Aki kicsit merészebb annak érdemes mást választania, például a Wimbledonban korábban kétszer győztes Petra Kvitovát 21.00, vagy akár sokadvirágzását élő, az Australian Openen és Wimbledonban idén döntős Venus Williamset 21.00, aki ráadásul 2000-ben és 2001-ben megnyerte a New York-i tornát. Érdemes még megemlíteni az orosz Marija Sarapovát 19.00, aki 15 hónapos doppingeltiltását követően először indul GS-viadalon, de rögtön Halep ellen kezd.

A főtábla egyetlen magyarja, Babos Tímea a svájci Viktorija Golubiccsal találkozik. Eddigi egyetlen párharcukat a soproni teniszező nyerte tavaly áprilisban, ennek megfelelően ő számít esélyesebbnek 1.50 annak ellenére is, hogy idén budapesti tornagyőzelmét leszámítva nem remekel.