Tíz ikonikus kép Gerrard pályafutásáról

A legendás középpályás volt a Liverpool leghosszabb ideig „regnáló” csapatkapitánya és mielőtt Los Angelesbe igazolt volna, 710 meccsen lépett pályára a ’Pool színeiben.

Nézzük Gerrard pályafutásának tíz legemlékezetesebb állomását!

Premier League debütálás

Alighanem ez volt az egyetlen alkalom, amikor a Gerrard örömmel ült le a kispadra. 1998-at írunk és Veggard Heggam helyére állt be a Blackburn Rovers elleni meccs 90. percében, melyet 2-0-ra megnyert a Liverpool.

Debütálás a válogatottban

Gerrard képességei már karrierje korai szakaszában elég nyilvánvalóak voltak. Először 2000-ben kapott lehetőséget a válogatottnál egy Ukrajna elleni selejtezőn (2-0), majd a nyári Európa-bajnokságra is elvitték.

Az 5-1

Steven Gerrard : News Photo

Az angol labdarúgás egyik legfényesebb diadala egy Németország elleni 5-1-es győzelem volt, Gerrard pedig egy rá igencsak jellemző távoli bombagóllal vette ki részét a sikerből.

A 2001-es triplázás

Liverpool`s French coach Gerard Houllier (2nd L) F : News Photo

A 2001-es esztendőben a Liverpool megnyerte az FA Kupát, a Ligakupát és az UEFA Kupát is. Természetesen Gerrard is jelen volt.

Oh, te szépség

Liverpool's Steven Gerard (c) flanked by : News Photo

Még 2005-ben Gerrard szinte az utolsó pillanatban továbblőtte csapatát a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába az Olimpiakosz elleni meccsen.

Gerrard kupadöntője

FA Cup Final:  Liverpool v West Ham United : News Photo

A 2006-os FA Kupa döntőben a West Ham igencsak közel állt a győzelemhez, de aztán jött az utolsó perc és Gerrard lába újra elsült. Ezzel 3-3-ra módosult a mérkőzés állása és a tizenegyespárbajban a Liverpool bizonyult jobbnak.

Érzelmek a köbön

Image result for gerrard we go again

A Manchester City elleni 3-2-es meccsen annyira elragadták az érzelmei, hogy elsírta magát a pályán.

Az elcsúszás

Image result for gerrard slip

Ez is felejthetetlen momentum, csak éppen nem túl pozitív értelemben. Gerrard pont akkor csúszott el a pályán, amikor Demba Ba megtanulta, hogyan kell egy ziccert értékesíteni és a Liverpool elbukta a bajnoki címet.

Isztambul

UEFA Champions League Final - AC Milan v Liverpool : News Photo

Kétségtelenül ez volt a valaha volt legemlékezetesebb Bajnokok Ligája döntő. Gerrard vezetésével 3-0-s hátrányból állt föl a ’Pool és megnyerte a BL-t az AC Milannal szemben.