Tíz hasznos statisztika a Manchester United-Everton felkészülési meccshez

10. Wayne Rooney pályafutása során 313 gólt rúgott 707 meccsen. A klasszis támadó annak idején az Evertonban kezdte és 2004-ben került a MU-hoz.

9. A két csapat legutóbbi három egymás elleni meccsét a United nyerte és csak egyszer kapott gólt. Most is ők számítanak favoritnak 1.55.

8. Rooney 77 meccsen 17 gólt szerzett az Everton színeiben mielőtt Old Traffordra szerződött. Annak idején sosem volt eredményes a MU ellen.

7. A Manchester United áprilisban, hosszabbítást követően 2-1-re nyert az Everton elleni FA Kupa elődöntőben. A 90 perc utáni döntetlen nem jellemző a két együttes egymás elleni meccsein: a kupaelődöntőt megelőzően utoljára 2012 áprilisában ikszeltek (4-4). Jó combos odds van egy újabb döntetlenre 3.75.

Wayne Rooney első gólja az Everton színeiben:

6. Az FA Kupa elődöntőjében Chris Smalling öngóljával egyenlített az Everton. Utoljára 2015 áprilisában szerzett gólt Everton játékos a MU ellen.

5. Az Everton mérlege 2-1-1 a nyári edzőmeccseken, legutóbbi két mérkőzését elveszítette. Egy győzelem most a meglepetés kategóriába tartozna 5.45.

4. Zlatan Ibrahimovic mindössze négy percen belül már eredményes volt a Galatasaray elleni felkészülési meccsen (5-2). Nem járunk rosszul, ha a United mindkét félidőben gólt szerez 2.30.

3. A United eddig 11 gólt rúgott három felkészülési meccsen, ez 3,6 találatot jelent átlagosan mérkőzésenként. Ennek alapján nem nehéz azt elképzelni, hogy a MU 2,5 gól felett termel majd 2.80.

2. Romelu Lukaku 25 gólt rúgott az előző szezonban, szóval akár az is meglehet, hogy az Everton 1,5 gól felett végez szerda este 3.20.

1. Rooney mindössze nyolc bajnoki gólt szerzett az előző szezonban. Ebből hetet jobb lábbal és hatot akcióból.