Élesedő hajrá

Real Madrid–Sevilla
Húsz perc után igencsak égett a Királyiak háza a Vincente Calderónban a városi derbin a BL elődöntő visszavágóján, hogy aztán a Benzema – Isco kettős a szünet előtti percekre el is oltsa azt. Noha a Real így is kikapott végül az Atléticótól (2-1) de ez vereség győzelemmel, pontosabban szólva Bajnokok Ligája döntővel ért fel számukra. Zinedine Zidane együttese június 3-án esetleges cardiffi sikerével történelmet is írhat, hiszen a BL történetében köztudomásúan még sosem történt eddig címvédés.

Persze addig még Moratáéknak szeretnék előtte biztosítani a Liga bajnoki címét is, de ehhez legalább 7 pontot be kell söpörniük a lehetséges 9-ből, mert ezzel tudják biztosítani, hogy legnagyobb riválisuk, az FC Barcelona előtt végezzenek. A holnap esti meccsen a hazaiak kezdője egyelőre megtippelhetetlen, de jó eséllyel a szokásosnak mondható kezdőt láthatjuk majd kifutni a Bernabéu gyepére Benzemával, CR7-el, Kroosszal, Modriccal és többi nagyágyúval, a nagy hiányzó, Bale helyét pedig megint Isco, esetleg James Rodriguez töltheti be.

A Sevilla számára voltaképpen véget ért a szezon érdemi része, 99,9 százalék, hogy Jorge Sampaoli tanítványai a negyedik helyen zárják a szezont. Matematikai esély ugyan még van a bronzéremre, de ehhez mindkét meccset nyernie kéne az andalúzoknak az előttük álló Atlético Madridnak pedig el kellene veszíteni az övéket. Márpedig ez a kettő együtt igencsak valószínűtlen lehetőség.

Ha ehhez azt is hozzátesszük, hogy a piros-fehérek az utolsó két meccsükön (Málaga, i- 4-2; Real Sociedad, o. 1-1) egy pontot szereztek, akkor még inkább halványodnak az esélyek. Vendégségben ráadásul már öt meccse nyeretlenek Ricoék, aligha van így arra esélyük, hogy arról a pályáról térjenek haza három ponttal, ahonnan idén csak a Barcelonának sikerült (2-3). Ez még akkor is igaz, ha az andalúzok ősszel a Ramón Sánchez Pizjuánban egyszer már térdere kényszerítették a madridiakat (2-1).

Tipp: Piros lap 3.15

Deportiva Las Palmas–Barcelona
Igencsak kocogósra vette a bajnoki hajrát a Las Palmas, amely az elmúlt öt meccséből csak döntetlent tud felmutatni (Alavés, o. 1-1) négy vereség mellett. Persze az is tény, hogy a Kanári-szigeteki társulatnak nincs nagyon hová kapkodnia, hiszen az élvonalbeli tagságát már hosszú hetek óta biztosította, az európai kupaporondról pedig szintén jó pár forduló óta pedig már csak álmodozhat.

Ennek ellenére a címvédő Barca ellen akár összejöhet egy felszabadult játék is, hiszen ne felejtsük, hogy otthon a Gran Canáriában eddig kifejezetten eredményesen kergették a labdát a sárga-kékek, hiszen 9 győzelmet és 6 döntetlent tudnak felmutatni mindössze 3 vereség ellenében. Ráadásul a Kanári szurkolóknak a támadójátékra se lehet panaszuk, hiszen kedvenceik 18 forduló alatt 32 szerzett gólt is összeszorgoskodtak, bár a kapott 21 is kicsit soknak tűnik.

A Barcelona viszont továbbra se tett le a bajnoki címről, ezt nyomatékosítva legutóbb simán elintézte a Villarrealt (4-1) előtte pedig a katalán derbin idegenben az Espanyolt is (0-3). Régi nóta azonban, hogy a csapat továbbra is hihetetlenül orrnehéz és amennyiben a katalánok nyakába kerülne a bajnoki aranyérem, úgy talán abból kettőt is ki lehetne osztani a három világklasszis támadójának, Messinek, Neymarnak és Suáreznek hiszen elsősorban rajtuk áll vagy bukik a gárda sikeressége. Az argentin zseni talán hármat is megérdemelne…

A gránátvörös-kékek természetesen vendégségben is igen eredményesek idén, 12 győzelem mellett csak három döntetlen és ugyanennyi vereség csúfítja az összképet. Viszont ha azt nézzük hogy az utóbbi hármat az Celta-Deportivo-Málaga triótól szenvedték el Jordi Albáék akkor bátran kijelenthetjük nem várt pályákon úszhat el a katalánok bajnoksága.

Hogy a Kanári-szigetekre a kellemes előszezon ellenére sem nyaralni mennek Luis Enrique játékosai az bizonyítja, hogy egyszer már kiadós verést mértek idén Boatengékre (5-0) és most udvariatlan vendégként alighanem újra ilyesmire készülnek.

Tipp: Vendég, kapott gól nélkül 2.50

Real Betis–Atlético Madrid
Akárcsak a Las Palmas, a Real Betis is kivenné már az idei szabadságot. Victor Sánchez legénysége ugyanis zsinórban három vereségnél jár, legutóbb például az újonc Leganés páholta el a zöld-fehéreket, de igen csúnyán (4-0). Viszont akárcsak a Kanárik, az andalúzok sem eshetnek ki idén semmiképpen, szóval nem maradt más hátra Joaquinék számára, hogy egyenes gerinccel vegyenek búcsút az idei bajnoki szezonra a Benito Villamarín stadiontól.

Ahol nem mellesleg nem nyújtottak idén kiemelkedő produkciót, mivel 18 fellépésük során csak 6 alkalommal tudták győzelemmel megörvendeztetni fanatikus szurkolóikat, ugyanennyi számú döntetlen, illetve vereség mellett. Az utolsó játéknapon csak annyi biztos, hogy erről a stabil 50%-os teljesítményről valamerre elmozdulnak az andalúzok.

Mégpedig jó eséllyel lefelé, hiszen a BL-ből szerdán kieső Atlético Madrid nyílván a Betisen tölti ki a keserűségét, ha már egy másik Real, a városi rivális Madrid zsinórban negyedszer megálljt parancsot nekik az elitsorozatban, ráadásul ebből kétszer a fináléban, hosszabbítás után.

A Matracosok (szinte) biztos bronzérmesnek számítanak, ezzel hozták a tavalyi bajnoki teljesítményt, de elégedettségről aligha lehet beszélni a Calderón háza tája. Apropó Calderón. A legendás aréna több mint 50 év után szerdán búcsúzott a nemzetközi porondtól, hogy átadja helyét a piros-fehérek új szuperotthonának, a Metropolitanónak.

A híres arénát bajnokin azonban csak a zárókörben búcsúztatják, most azonban még idegenbeli fellépésen kell kihozniuk Gabiéknak a maximumot magukból, ami jó eséllyel győzelemmel párosulhat, mivel a két csapat őszi, madridi csörtéje is az ő sikerükkel végződött (1-0).

Tipp: Gólok 2,5 alatt 1.75