TOP 5 Premier League feltámadás

Ahogy mindenki más, mi is döbbenve figyeltük azt, ahogy a Crystal Palace ledolgozta háromgólos hátrányát a Liverpoollal szemben. A Selhurst Parkban történtek után arra gondultunk, hogy felelevenítjük a Premier League történetének öt legnagyobb feltámadását!

Tottenham 3-5 Manchester United, 2001. szeptember

A Spurs a félidőben 3-0 arányú előnnyel vonult az öltözőbe, miután Dean Richards, Les Ferdinand és Christian Ziege is betalált. Alex Ferguson következőképp emlészik önéletrajzi könyvében arra, hogy mit mondott akkor játékosainak a szünetben: "Tegyetek bármit, a lényeg, hogy az első gólt mi szerezzük a második félidőben!" A fiúk megfogadták a tanácsot, és a többi mára már történelem. Ruud van Nistelrooy, Laurent Blanc, Juan Sebastian Veron és David Beckham találataival már-már megalázta a Spurst a második 45 percben a Manchester United.

Arsenal 4-4 Tottenham, 2008. október

A Tottenham általában nem jeleskedik az Arsenal otthonában, ezt bizonyítja, hogy 2010 novemberében 17 év kihagyás után tudott csak nyerni a Spurs vendégségben. Igaz, ez a sorozat 2008. október 29-én majdnem megszakadt. A Tottenham David Bentley távoli lövésével szerzett vezetést, majd 4-2-es vezetéssel várta a lefújást a hosszabbítás pillanatában. Az állást azonban Jermaine Jenas már a 90. percben 4-3-ra változtatta, melyet végül Aaron Lennon módosított 4-4-re a meccs utolsó megmozdulásával. Természetesen vad ünneplés tört ki a lefújás pillanatában, s aligha tudott volna Aaron Lennon szebb debütálást elképzelni.

Liverpool 3-3 Manchester United, 1994. január

A Liverpool is produkált már néhány emlékezetes feltámadást az elmúlt években. Ezek közül az egyik legemlékezetesebb a fenti videón látható volt. Miután a Pool 3-0-ra égett a 24. percben Steve Bruce, Ryan Giggs és Dennis Irwin góljainak köszönhetően, sokan már temették a három pontot. Szerencsére Nigel Clough még a szünet előtt duplázni tudott, így a mérkőzés vége előtt 11 perccel Neil "Razor" Ruddock már az egyenlítő találatot fejelhette be.

Newcastle 4-4 Arsenal, 2011. február

Minden idők egyik legnagyobb Premier League feltámadásai közt tartják számon ezt a mérkőzést. Az Arsenal 3-0 arányú vezetésre tett szert 10 perc alatt, Theo Walcott, Johan Djouror és Robin van Persie találatai segítségével. A holland csatárnak még az első játékrészben sikerült duplázni, így a Szarkák alázásgyanús eredménnyel vonultak az öltözőbe. A vége viszont nem alázás lett, mert két teljesen ellentétes félidőt láthattunk. Abou Diaby kiállítása és Joey Barton két sikeresen értékesített büntetője visszahozta a meccsbe a Newcastle-t. Leon Best 4-3-at jelentő találata egyesek számára már túl későinek tünhetettet, de Cheick Tiote szédületes kapáslövése végül 4-4-re alakította a végeredményt.

Chelsea 2-3 Arsenal, 1999. október

Tore Andre Flo és Dan Petrescu góljaival már a kezei közt érezhette a sikert a Chelsea 15 perccel a meccs vége előtt. Ekkor viszont az Arsenal becserélte nigériai csatárát, Nwankwo Kanut-t. Az afrikai támadó gyorsan szerzett két találatot, amely így az Ágyúsok hívei joggal örülhettek a kibrusztolt 2-2-nek. Viszont Kanu másképp gondolkodott, és egy felejthetetlen győztes gólt szerzett. Előbb pimasz módon cselezte ki Ed de Goey kapust, majd szinte nullszögből lőtt a hosszú felsőbe.