Tíz hasznos statisztika a Chelsea-Manchester City bajnokihoz

10. Augusztusban a Manchester City 3-0-ra verte bajnoki meccsen a Chelsea-t, 1978 óta ez volt a legnagyobb arányú City győzelem a londoni kékek felett. Durva lenne, ha megismétlődne ez a végeredmény 25.00.

9. A bajnoki vereségért az FA Kupában állt bosszút a Chelsea: februárban 5-1-re verte a City-t. Legutóbbi hat hazai meccsükön veretlenek maradtak aktuális ellenfelükkel szemben, de favoritnak nehezen nevezhető most a Chelsea 2.70.

8. Utoljára a 2011/12-es szezonban fordult elő, hogy egy csapat oda-vissza verje a Chelsea-t (akkor ez a Liverpoolnak sikerült). Mondjuk ettől még nyerhet szombaton a City 2.70.

7. A Chelsea mindössze két gólra van attól, hogy összesen 200 találatot jegyezhessen a City ellen (minden sorozatot beleszámolva). Az első két gól 1907 decemberben született a részükről, az a mérkőzés 2-2-es döntetlennel ért véget. Jól járunk, ha a hazaiak mindkét félidőben gólt szereznek 3.65.

6. Guus Hiddink eddig veretlen maradt a hazai meccseken (6-7-0). Szép odds van az 1X-re 1.53.

5. Egyébként a Chelsea legutóbbi hét hazai bajnoki meccséből hat döntetlennel végződött 3.55.

4. A City nyeretlen maradt a legutóbbi hét alkalommal, amikor a tabella felső részébe tartozó csapat vendégként lépett pályára. Persze ez nem jelenti egyből azt, hogy a hazai együttes mindkét félidőt behúzza 4.40.

3. Sergio Agüero 2016-ban már hat idegenbeli bajnokin volt eredményes, de egyszer sem ő lőtte az elsőt. Majd most? 5.10

2. A Chelsea legutóbbi kilenc hazai meccsén rendre gólt kapott. Utoljára 1970-ben történt az, hogy zsinórban tíz hazai bajnokin is kapitulált a védelem. Ha a City lövi az első gólt, akkor ez újra megtörténik 1.87.

1. Cesc Fabregas duplázott a Chlesea legutóbbi hazai meccsén (2-2 a West Ham ellen). Nem mellesleg a spanyol támadó legutóbbi hat meccsén rendre begyűjtött egy sárgát, szóval nem lepne meg minket, ha ez most is így alakulna 3.80.