London vs. Liverpool rangadók a harmadik héten

Burnley 5.75, Döntetlen 4.10, Manchester United 1.60

Van Gaal ugyan csak igen rövid ideje ül a Vörös Ördögök kispadján, de már most izzik a levegő körülötte. A Manchester United két forduló után nyeretlen a Premier League-ben, pedig a sorsolása nem nevezhető acélosnak, ráadásul a Ligakupában csúnya, 4-0 arányú vereséget szenvedtek a harmadosztályból érkező ellenfelükkel szemben. Ugyan múlt héten is azt írtuk, hogy kötelező a győzelem a Sunderland ellen, most sem tehetünk mást, hiszen a frissen feljutott Burnley szintén nyeretlen, két vereséggel kezdte a szezont az északnyugati gárda.

Az újonc a nyitómeccsen ugyan megszerezte a vezetést a Chelsea ellen, de a londoni csapat még az első félidőben egyértelművé tette a mérkőzést, végül 3-1-re nyertek a Kékek. A második meccsen a még veretlen Swansea ellen kaptak ki, így könnyen benne van a pakliban, hogy három mérkőzés után is nulla ponttal állnak majd a pontvadászatban.

Tipp: Manchester United 1.60

Everton 3.55, Döntetlen 3.40, Chelsea 2.15

A szombati nap rangadóját Liverpoolban vívják, hiszen Mourinho csapata az Evertonhoz utazik. Nem különösebben nagy szenzáció két forduló után, de mindkét csapat veretlen még, igaz az Everton háza táján a két pontos kezdésnél biztos jobbra számítottak. Mindkét mérkőzésükön még vezetettek a hazaiak a 85. percben 2-1-re, de mind a Leicester City, mind az Arsenal ki tudott egyenlíteni a hajrában, így két 2-2-es mérkőzéssel nyitottak a Mersey partján.

A Chelsea is játszott a Leicester ellen, így ez reális viszonyítási alap lehet, a gól nélküli első félidőt követően Diego Costa és Eden Hazard is betalált, így két forduló után 100%-os a londoni alakulat. Ennek ellenére az Everton elleni összecsapás lesz az első komolyabb kihívás a Chelsea számára, ráadásul a Goodison Parkot bevenni nem egyszerű, az Arsenal sem járt sikerrel egy hete. A mérkőzés igazi értékmérő lesz mindkét csapat számára, ráadásul Mourinhonak meg kell oldania Diego Costa pótlását, aki sérülés miatt nem léphet pályára. A másik oldalon bemutatkozhat a kameruni veterán, Samuel Eto’o.

Tipp: Schürrle gólt szerez 3.80

Aston Villa 2.20, Döntetlen 3.25, Hull City 3.60

Ugyan még csak augusztus van, de akkor is említésre méltó, hogy ezt a meccset két olyan fél közreműködésével rendezik meg, amely még veretlen és 4-4 ponttal a tabella 6. és 7. helyén áll. Az Aston Villának most kell a pontokat begyűjtenie, mert a következő öt hét rémálomszerűen fog alakulni számukra. A Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City, Everton menetrendnél gyakorlatilag durvábbat ki sem lehetett volna találni, hiszen gyakorlatilag a tavalyi év első öt helyezettjével kell megküzdenie a birminghami székhelyű csapatnak.

A Villa védelme eddig stabilan áll a lábán, hiszen a csapat még nem kapott gólt, így az 1-0 arányú győzelem a Stoke City ellen és a Newcastle elleni 0-0 négy pontot hozott eddig a konyhára. A Hull is győzelemmel kezdte a szezont a frissen feljutó QPR ellen, de hazai pályán a Stoke nagy falatnak bizonyult és pontosztozkodásra került sor. Mivel mindketten játszottak a Stoke ellen, így adja magát, hogy egygólos hazai győzelmet várhatunk.

Tipp: Hendikep Kezdése 0-1 – Döntetlen 4.00

Tottenham Hotspurs 2.65, Döntetlen 3.40, Liverpool 2.70

A hétvége másik rangadóját Londonban rendezik, a jelenlegi listavezető fogadja a BL-be visszatérő Liverpoolt. A Spurs ígéretesen kezdett, impozáns 5-0 arányú mérlege két meccs után elegendő arra, hogy átmenetileg vezessék a bajnokságot. A képet persze árnyalja, hogy a mérleget a QPR elleni 4-0-ás győzelem jelentősen felerősíti, ráadásul a nyitómeccsen a West Ham elleni londoni derbin csak a 90. percben sikerült a győzelmet megszerezni. A hangulat kifejezetten parázs volt, hiszen mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost, bónuszként a West Ham színeiben játszó Noble 11-est is hibázott, így akár szerencsésnek is nevezhetjük a Tottenhamet.

A Pool egy jó iramú meccsel nyitotta a szezont, a Southampton ellen nyertek 2-1 arányban, majd a második héten viszonylag sima vereséget szenvedtek a címvédő Manchester City ellen. Sok idejük nincs pihenni a Vörösöknek, újabb kihívás vár rájuk, ezúttal a White Hart Lane gyepén. Ha a tavalyi évből indulunk ki, akkor jó emlékkel érkezhet a Liverpool erre a meccsre, mert az elmúlt esztendőben oda-vissza 9-0-ra múlták felül a Sarkantyúsokat, a 0-5 különösen csúnyán mutatott londoni szemszögből.

Tipp: Gólok 2.5 felett – Igen 1.62

A négy tipp eredő oddsza: 39.40