Három angol csapat a legjobb nyolc között

Benfica 1.45, döntetlen 4.20, Newcastle 7.00
A Benfica eredményeit nézegetve úgy tűnik, hogy nagyon jót tett a portugál csapatnak, hogy kiestek a BL-ből, mert Spartak Moszkva elleni vereségük óta veretlenek tétmeccsen, 28 győzelem mellett mindössze öt döntetlen csúszott be. Az Európa Ligában eddig minden meccset megnyertek, az előző körben a Bordeaux-ót ütötték ki kettős győzelemmel. Otthon 2012 októberében kaptak ki utoljára és döntetlent is csak egyszer játszottak, a Porto ellen.

Hétvégén a Manchester City egy laza négyest gurított a szarkáknak, ez nyilván nem a legjobb előjel, főleg, hogy megint idegenben kell pályára lépniük. Az Anzsi ellen sovány 1-0-s összesítéssel jutottak tovább, a Benfica viszont már egészen más kategória. Idegenben szinte már hagyományosan nagyon rosszul szerepel a Newcastle és akkor még túl finom a megfogalmazás. Idei kilenc idegenbeli tétmeccsükön kétszer nyertek, kétszer ikszeltek és hatszor kikaptak.

Tipp: Hendikeppes fogadás (0-1), a Benfica nyeri a meccset

Chelsea 1.50, döntetlen 4.00, Rubin Kazany 6.50
Múlt héten a Chelsea kikapott Angliában a Southampton vendégeként (2-1), viszont húsvét hétfőn legyőzte otthon a Manchester United-et (1-0) és ezzel továbbjutott az FA kupában. Most újabb kupameccsen bizonyíthatnak Benitez fiai, ráadásul a Kazany nem egy MU… A Chelsea kilenc tétmeccs óta veretlen hazai pályán és ebben a sorozatban csak két döntetlen van, a legutóbbi mondjuk pont egy Sparta Praha elleni EL meccs volt még február végén. Az ezt követő négy tétmeccsét megnyerte otthon a Chelsea, hét gólt lőttek és mindössze egyet kaptak.

A Rubin Kazany a Levantén keresztül jutott a legjobb nyolc közé, egy idegenbeli 0-0-át követően otthon hosszabbítás után nyertek 2-0-ra. Az orosz bajnokságban egyébként a negyedik helyen állnak, négy pont a hátrányuk a harmadik Anzsival szemben. Hét tétmeccsen van túl idén a Kazany és csak az Atletico Madrid tudta őket legyőzni, de csak 1-0-ra (az első EL meccsen 2-0-ra nyertek Madridban). Egyébként azóta csak kétszer léptek pályára idegenben és két 0-0-ás eredményt sikerült elérni.

Tipp: A vendégcsapat nem szerez gólt @ 1.95

Fenerbahce 2.15, döntetlen 3.25, Lazio 3.35
Végre egy párosítás, amiben nincsen angol csapat. A Fenerbahce az idén meglepően sokáig menetelő Viktoria Plzen csapatát búcsúztatta az előző körben egy hazai 1-1-et és egy idegenbeli 1-0-ás győzelmet követően. A török bajnokságban második a Fener, hazai pályán három tétmeccs óta veretlenek. Az EL-ben csak a Borussia Möchengladbachtól kaptak ki otthon, még a csoportmeccsek alatt.

Úgy tűnik, hogy az Európa Ligát a Lazionak találták ki. A bajnokságban botladoznak a rómaiak (bár a Serie A előző fordulójában 2-1-re nyertek a Catania ellen), viszont az EL idei kiírásában még veretlenek. Az előző fordulóban a nem túl acélos Stuttgartot búcsúztatták kettős győzelemmel. Hazai pályán eddig - a Tottenham elleni 0-0-ás csoportmeccset leszámítva - az összes mérkőzést megnyerték, idegenben meg egyszer sem kaptak ki, bár csak két győzelem jött össze három döntetlen mellett.

Tipp: Fenerbahce – Lazio 1-1 @ 6.00

Tottenham 1.33, döntetlen 4.75, Bázel 9.00
Milánóban valószínűleg még sokáig emlékezni fognak a Tottenham vendégjátékára, no nem azért mert annyira jól játszott a londoni csapat. Hosszabbítást követően 4-1-re kaptak ki az Intertől még is ők jutottak tovább, mivel az első meccsen 3-0-ra nyertek. A hétvégén a Swansea otthonában győztek 2-1-re, ezzel egy három meccses nyeretlenségi sorozatot szakítottak meg. Legutóbbi hazai meccsükön a Fulham tréfálta meg őket, 1-0-ra kikaptak a városi riválistól. Ezt megelőzően viszont 13 hazai tétmeccsen veretlen maradt a londoni csapat, ebből tizenegyet meg is nyertek. Egynél több gólt pedig tavaly október óta sosem kaptak hazai környezetben.

A Basel is kikapott legutóbbi Európa Liga meccsén a Zenit otthonában (1-0), azonban otthon 2-0-ra nyertek és így belefért a szentpétervári vereség. A svájci csapat vezeti hazája bajnokságát és a Zenit elleni fiaskó volt az egyetlen vereségük idén. Idegenben a bajnoki meccseiket többnyire megnyerik, az Európa Liga idei kiírásában viszont még nem sikerült más pályákon győzniük, többek között a Videoton is legyőzte őket 2-1-re Fehérváron a csoportmeccsek alatt.

Tipp: Gólok száma kevesebb mint 2.5 @ 2.10