EL: A hazai pálya előnye

Inter1.22  döntetlen6.10  Quarbag13.00
Hétvégén elbukta veretlenségét az Inter és nem is akárhogyan: 4-1-re kikaptak hazai pályán a Cagliaritól. Március elején veszítettek utoljára othon, de ilyen súlyos vereséget utoljára az Udinese mért rájuk, még 2013 májusában.

Szóval a Cagliari elleni vereség után érthetően nem volt túl rózsás a hangulat az Inter háza táján, de Walter Mazzari edző elvitte a balhét. „Nem figyeltem eléggé, és olyanokat is a kezdőben hagytam, akiknek ez sorozatban már a harmadik, negyedik meccse volt. Ez meg is látszott a játékunkon. Rosszul kezdtünk, a kiállítás után pedig teljesen szétestünk. Egy tapasztalt csapat innen még felállhatott volna, mi kaptunk négy gólt az első félidőben” – nyilatkozta a meccs után Mazzari. Külön kiemelte Vidicset, akit „túl sokat használt”, ugyanis ő jelenleg a csapat vezéregyénisége. Mindenestre a mester azzal zárta mondandóját, hogy „rotálni kell”. Na, majd meglátjuk.

Egyébként az Inter megnyerte első csoportmeccsét az EL-ben, az ukrán Dnipro Dnipropetrovsk csapatát verték 1-0-ra idegenben. Aktuális ellenfelével szemben is csak a győzelem elfogadható, főleg hazai pályán.

Mert anélkül, hogy leszólnánk az azerbajdzsáni illetőségű Quabagot, minden esélye megvan az újabb három pont begyűjtésére az Internek. Az azeriek a BL selejtezőjéből landoltak az Európa Ligában, miután nem bírtak a Salzburggal. Ott meg a Twentével találták magukat szemben és egy idegenbeli 1-1-et, illetve egy hazai 0-0-át követően a csoportkörben találták magukat. Ez az első alkalom, hogy az azeri csapat kvalifikálta magát akármelyik európai kupa csoportkörébe.

Első csoportmeccsükön 0-0-át játszottak hazai pályán a Saint Etienne ellen, és az biztos, hogy nem adja majd könnyen magát a légiósokkal bőségesen telepakolt Quarbag Milánóban sem.

Tipp: Gólok 3.5 alatt @ 1.49

Tottenham1.60  döntetlen3.75  Besiktas5.85
Döntetlent játszott hétvégén a Tottenham az Arsenal vendégeként (1-1), az egy ponttal a Tottenham lehetett elégedettebb. Hazai pályán kétszer már vereséget szenvedtek ebben a szezonban; a Liverpool és a West Bromwich nyert náluk. Ezeken a vesztes meccseken a Tottenham még gólt sem lőtt, viszont győztes mérkőzéseken (három ilyen volt eddig) meg sem álltak háromig.

Például az első Európa Liga csoportkörben 3-0-ra verték a ciprusi AEL Limassolt, már a félidőben 1-0-ra vezettek. Egyébként a 2006/2007-es szezonban már játszottak UEFA kupa meccset a Besiktassal, akkor idegenben 2-0-ra nyert a Tottenham.

A Bajnokok Ligájában kezdte meg európai kupaszereplését a Besiktas, de ott az Arsenal kiejtette őket (0-0 otthon, majd 1-0 Londonban). Azóta viszont veretlen tétmeccsen a török csapat, igaz csak kétszer győztek és háromszor 1-1-es döntetlent játszottak. Viszont elmondható, hogy minden meccsen gólt szereztek, még ha csak egyet is.

Az EL első csoportmeccsén otthon játszottak 1-1-es döntetlent az Asteras Tripolis-szal.

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez @ 1.86

Villareal1.20  döntetlen6.00  Apollon Limassol16.50
Nem tudta veretlenül lehozni a szeptembert a Villareal, hétvégén a Real Madridtól kaptak ki otthon 2-0-ra. Ez volt második hazai vereségük a szezonban, pár fordulóval előtte a Barcelona tudott nyerni náluk 1-0-ra. A többi három hazai meccsüket megnyerték, ráadásul mindegyiken legalább négy gólt rúgtak.

Az Európa Liga első csoportkörében a Borussia Mönchengladbach vendégeként játszottak 1-1-es döntetlent.

Hat meccset nyert meg zsinórban a ciprusi AEL, ezekből nyilván az FC Zürich ellen aratott 3-2-es hazai siker volt a legfontosabb. A tavalyi szezonban is kvalifikálták magukat a csoportkörbe, igaz ott már nem volt olyan sikeres a javarészt légiósokból álló csapat: mindössze négy pontot tudtak gyűjteni. Idegenben egy csoportmeccset sem nyertek akkor, de még döntetlenre sem futotta.

Tipp: Ázsiai hendikep -1.25, Villareal @ 1.40