Európa-bajnokság: Tíz tipp a Horvátország-Törökország meccsre

10.Horvátország veretlen maradt a legutóbbi hat meccsén Törökország ellen, igaz ezek közül négy meccs is döntetlennel végződött. A 2008-as Eb-n tizenegyesekkel kaptak ki. Horvátország nyer 2.20.

9. A két nemzet utoljára a 2012-es selejtezők alatt találkozott, akkor a törökök gólt sem szereztek. Horvátország nyer úgy, hogy nem kap gólt 3.40.

8. A legutóbbi négy összecsapás alkalmával háromszor a horvátok szerezték meg a vezetést, viszont legutóbb 0-0 lett. Újra döntetlen születik 3.30.

7. Törökország a legutóbbi három Európa-bajnokságon döntetlennel kezdett (1996, 2000 és 2008). Lehet, hogy most nyerni fognak 3.75.

A Törökország-Horvátország mérkőzés büntetőpárbaja 2008-ból

Turkey vs Croatia (Euro 2008) HQ by discbreaker

6. Törökország az elmúlt két évben csak Angliától kapott ki. Legutóbbi két barátságos meccsüket megnyerték, mindkettőnek a végeredménye 1-0 lett. Törökország 1-0-ra nyer 9.00.

5. Törökország az előző 12 Eb-mérkőzéséből 10-en nem szerzett gólt az első félidőben. Ez a sorozat most megszakadhat 2.65.

4. Horvátország mindössze egy összecsapást vesztett el a legutóbbi 13 találkozóból, legutóbb 10-0-ra verték meg San Marinót június elején. Horvátország mindkét félidőben gólt lő 3.80.

3. Mario Mandzukic ötször is betalált a legutóbbi négy meccsen, ezzel már 24 gólos a horvát nemzeti együttesben. A Juventus csatára két gólt lő 9.50.

2. Arda Turan az egyetlen játékos a török keretben, aki már korábban is lőtt gólt Európa-bajnokságon. Két gólt szerzett 2008-ban. Turan lövi a mérkőzés első gólját 10.50.

1. Ivan Perisic volt a horvátok legeredményesebb góllövője a selejtezők alatt. Egyetlen más játékos horvát sem talált be kettőnél többször. Perisic ismét gólt szerez 3.90.