Coppa Italia: Nagy rangadókat rendeznek a negyeddöntőben

Napoli1.68  döntetlen3.75  Inter5.25
Fantasztikus formában van a Napoli és ez nagyjából az egész eddigi szezonjára igaz a nápolyi együttesnek. Az olasz bajnokságot két ponttal vezetik a Juventus előtt, mindössze kétszer kaptak ki, és ők lőtték a legtöbb gólt. Utóbbi leginkább Gonzalo Higuaín kirobbanó formájának köszönhető. Az argentin támadó már húsz gólnál jár, ebből kettőt most hétvégén szerzett a Sassuolo elleni bajnokin (3-1).

Hazai pályán tavaly május vége óta veretlen a Napoli, gólt is alig kaptak. Éppen ezért kupameccs ide vagy oda, nehéz elképzelni egy olyan forgatókönyvet, mely szerint a 2015-ös év vége óta botladozó Inter győzni tudna Nápolyban – ami egyébként elengedhetetlen lenne a továbbjutáshoz, ugyanis az olasz kupa ezen szakaszában egy mérkőzésen dől el minden.

Akárhogy is, az Inter komoly formahanyatlásának lehetünk szemtanúi. Ebben az évben csak az Empolit tudták megverni, amit a Sassuolo elleni hazai vereség (0-1), majd az Atalantával szemben elért 1-1-es döntetlen követett. A Napoli vendégeként nagyon hosszú ideje maximum ikszre futotta az erejükből rendes játékidőben, utoljára egy 2011-es kupameccs során tudtak nyerni a Vezúv tövében. Akkor 0-0-s döntetlent követően megnyerte az Inter a tizenegyespárbajt.

Érdekesség, hogy a kupában tavaly ugyanígy a negyeddöntőben találkozott a két együttes, akkor a Napoli Higuaín góljával 1-0-ra verte az Intert. Utoljára 2015 novemberében járt az Inter Nápolyban és 2-1-re kikapott a milánói csapat a Serie A 14. fordulójában.

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez @ 1.79

Lazio3.50  döntetlen3.30  Juventus2.15
A szerdai játéknapon is nagy meccs lesz és nem feltétlenül csak a hagyományok miatt. Az ősszel javarészt pocsék formában futballozó Lazio kezd magára találni, vagy hát legalábbis december közepe óta veretlen a római csapat. A sors fura fintora, hogy utoljára pont a Juventus verte őket. Még december negyedikén Gentiletti öngóljával és Dybala találatával bizonyultak jobbnak a Zebrák a római Olimpiai Stadionban.

Most akár revánsot vehetne a Lazio, ám a Juventus olyan eredményeket szállít mostanában (értsd: kb. november óta), hogy papíron abszolút esélyesnek számít a torinói egylet. Hétvégén 4-0-ra nyertek az Udinese vendégeként és bár ilyen fölényes vendéggyőzelem azért nem várható szerda este, de nem okozna túl nagy meglepetést a Juventus továbbjutása.

Ami az egymás elleni eredményeket illeti, nos, az utóbbi időkben nem sok sikerélmény jutott a Lazio számára a Juvéval szemben. Utoljára egy 2013-as kupameccsen tudott nyerni ellenük a Lazio (a legjobb nyolc között) és hát ne feledjük, hogy a 2014/15-ös szezon döntőjét is ez a két csapat játszotta, akkor a Juventus 2-1-re nyert a hosszabbításban.

Tipp: Félidőben döntetlen @ 2.00