Copa del Rey: Kupavadászat újratöltve

Espanyol9.00  döntetlen5.00  Barcelona1.35
Rövid időn, egész pontosan másfél héten belül harmadszor csap össze Katalónia két élvonalbeli együttese ezúttal újra az Estadi Cornellá-El Pratban, ahol a hazaiak megkísérlik a (szinte) lehetetlent: háromgólos hátrányból megverni a gránátvörös-kék sztár együttest.

Az odavágó mesésen indult a kék-fehérek számára, miután Caicedo góljával 9. percben már vezetéshez jutottak, utána viszont Messiék tartottak gálaelőadást. Az immár ötszörös aranylabdás argentin két gólt szerzett és ugyanennyi gólpasszt adott, ami végeredményben sima 4-1-es Barca sikert eredményezett.

A vendégek azonban – bizonyára a városi rivalizálás okán – igen rosszul tűrték a vereséget és komoly zakó biztos tudatában egyfajta pankrációvá változtatták a mérkőzést, de ebben is ők húzták a rövidebbet, mert először Perezt, majd Diopot is kiállította a játékvezető. Igaz, a hazaiak sztárcsatára, Luis Suárez is kétmeccses eltiltást kapott a mérkőzés után, mivel sportszerűtlenül sértegette az ellenfelet.

A hétvégi bajnokijuk is felemásra sikeredett, míg a Barca a Nou Campban elgázolta a Granadát (4-0), addig az Espanyol orra alá a baszk kiscsapat, az Eibar tört borsot (2-1).

A szerda esti visszavágó elviekben csak formalitásnak tűnik, bár Constantin Galca csapata nagyon fogadkozik, hogy hazai pályán is erősen megkeserítik nagynevű ellenfelük sorsát.

Tipp: Hazai csapat piros lapot kap @ 3.75

Villarreal2.35  döntetlen3.40  Athletic Club Bilbao3.00
Hektikus mérkőzést játszott egymással a San Mamés stadionban a hazai Bilbao és a vendég Villarreal. A castellóniak már két góllal is vezettek, mivel a 16. percben Baptistao, a 38. minutumban pedig Samuel talált be Herrein kapujába.

A szünetben aztán a hazaiak mestere Ernesto Valverde alapos fejmosást tarthatott, mert a fordulás után három gólt lőttek (Williams 54., Aduriz 68., Laporte 81. percekben) amivel megfordították, sőt meg is nyerték az odavágót. A vendégek részéről ráadásul Mario a második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott.

A Sárga Tengeralattjárónál azonban nincs pánik, a „hajó” kormányrúdja továbbra is szilárdan a sikeredző Marcelino García Toral kezében van, ráadásul hazai pályán az El Madrigálban továbbra is parádézik a gárda (a bajnokságban 17 rúgott gól és csak 7 kapott), így a hétvégén nem okozott különösebb nehézséget a Gijón két vállra fektetése sem (2-0).

Az Athletic viszont kicsit „túlünnepelhette” a kupabravúrját, talán ennek is köszönhető, hogy ők sima vereségbe sétáltak bele a hazai pályán szintén életveszélyes Sevilla otthonában, a Ramón Sánchez Pizjuan stadionban. Ez volt a baszkok ötödik szezonbeli veresége idegenben.

Annyi bizonyos, hogy Castellónban a hétvégén látottaknál sokkal többet kell mutatniuk Raul Garciáéknak, ha be kívánnak jutni a negyeddöntőbe, mivel vékonyka előnyük egyáltalán nem tűnik életbiztosításnak a bajnokságban és a kupában is egyre magasabbra törő sárga-kékek ellen.

Tipp: Hazai csapat nyer és mindkét csapat gólt szerez @ 4.80

Las Palmas2.50  döntetlen3.25  Eibar2.90
A nyolcaddöntő egyik legizgalmasabb, gólokban gazdag mérkőzését vívta egymással a két együttes az Ipurua Municipal stadionban, ahol a hazai piros-kékek kétszer is megszerezték a vezetést Hajrovics és Bejron révén, de a kanárik mindkétszer válaszolni tudtak, tőlük Aythami és Wakaso talált be a baszkok kapujába.

A mérkőzés a hajrában vett drámai fordulatot, mivel először az első gólt szerző Hajrovicsot, majd Escalantét is kiállította a bíró a hazai együttesből, így a vendégek „megérezve a vérszagot” a 90. percben meg is szerezték a győztes találatot Momo révén.

Rá is fért ez a siker Quique Setien gárdájára, mivel a kanárik a bajnoki küzdelmekben továbbra is csak vergődnek, és ugyan jelenleg nincsenek kiesőhelyen, de csak három egységgel kerülik el a „vörös zónát”. Hétvége során egy nem éppen békés – hét sárgalapot hozó – mérkőzésen remizett a csapat a mostanság formába lendülő Málagával (1-1).

Az Eibar is úgy tűnik, hogy ismét rátalált a jó útra, ugyanis a bajnoki pontvadászatban zsinórban három meccset is megnyert, a legutóbbi fordulóban hazai pályán a barcelonai Espanyolt gyűrte le (2-1).

A Gran Canariában játszott visszavágón is szeretné kiköszörülni az első mérkőzés csorbáját José Luis Mendilibar alakulata, de az eltiltott labdarúgók nélkül kemény kilencven perc néz ki a baszkoknak, akik viszont bár a bajnokságban is bebizonyították, hogy nem ijednek meg az árnyékuktól.

Tipp: Félidőben 2 @ 3.60

Eredő odds: 63.94