Copa del Rey: Csodát tesz-e a Nou Camban az Atlético Madrid?

Barcelona1.59  döntetlen4.20  Atlético Madrid5.50
Kényelmes helyzetbe került a múlt szerdai összecsapás után a címvédő Barcelona azáltal, hogy a katalánok vendégségben, a Vincente Calderón stadionban arattak győzelmet a párharc első mérkőzésén (2-1). Luis Suárez már a meccs 7. percében vezetéshez jutatta, a gránátvörös kékeket, Lionel Messi révén a szünetre pedig már kétgólos előnnyel vonulhatott Luis Enrique együttese. Noha az Atléti Griezmann szépítő góljával próbált kapaszkodni, kiegyenlíteni nem sikerült így abba kényelmetlen helyzetbe kerültek, hogy a barcelonai visszavágón minimum két gólt kellene szerezniük és lehetőleg egyet sem kapni a továbbjutásukhoz. Mission Impossible?

A hazaiak jó formában vannak, mivel hétközi madridi győzelmük után otthon simán bedarálták az igencsak bátortalanul futballozó Athletic Bilbaót (3-0) és ezzel újra felléptek a dobogó második fokára, mindössze egy pontnyira vannak a listavezető Real Madrid mögött. Igaz ez a kép picit csalóka, mert blancók jelenleg kettővel kevesebb mérkőzést is játszottak, mint Iniestáék, szóval az egypontos hátrány madridi sikerek esetén hétre is duzzadhat.

Az Atlético már régóta nem kerget bajnoki álmokat, alighanem beérnék a Matracosok a jelenlegi állás szerint a negyedik, BL- selejtezőt érő hellyel is. Ezért tesznek is Saúlék, hiszen hétvégén Fernando Torres duplájával behúzták a városi derbit az újonc Leganés ellen, ráadásul még az is belefért az Atlétinek, hogy legnagyobb ászuk, Griezmann tizenegyest hibázott. Így jelenleg tartja ugyan piros-fehér gárda az említett negyedik helyet, de nyugodt semmiképpen nem lehet, mivel a Real Sociedad csak egy pontnyi lemaradással követi őket.

Nagy kérdés hogy a kedd esti kupaösszecsapásra milyen taktikát alakít ki Diego Simeone, de alighanem azzal az argentin szakember is tisztában van, hacsak valami óriási csoda nem történik, akkor ez a hajó és a döntő már elment a madridiak számára.

Tipp: Első gól – Lionel Messi 3.50

Alavés2.90  döntetlen3.05  Celta Vigo2.65
Mostanára már szinte biztossá vált, hogy az újonc Alavés idén „csont nélkül” biztosítja bennmaradását a legjobbak között, mivel Ibai Gómezék a hétvégén is fontos győzelmet arattak az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Sporting Gijón vendégeként (4-2). Maurico Pellegrino fiai ezzel már tizennégy egységnyire növelték a különbséget maguk illetve a most legyőzött asztúriaiak között és ha azt vesszük, hogy a „legjobb” kieső helyén veszteglő Sporting 21 forduló alatt mindössze 13 pontot szerzett akkor aligha tévedünk nagyot amennyiben jövőre is élvonalbeli gárdaként számítunk a kék-fehérekkel.

Otthon, a Mendizorrotzában azonban csak 50 %-os mérleggel bírnak a baszkok, mivel két-két győzelem mellett hat alkalommal is csak remiztek. Mivel a múlt heti kupaösszecsapáson Vigóban is gólnélküli döntetlen született úgy tűnik ezúttal nem lesz elég az ikszre játszani a hazaiaknak, mert egy vigói gól esetén már kettőre lenne szükségük a továbbjutáshoz.

A vendég Celta még abban az előnyben is van a baszkokhoz képest, hogy a hétvégén meccset sem kellett játszania, mivel a váratlanul támadt nagy szél megrongálta otthonuk, a Balaídos tetőszerkezetét, így halasztásra került Aspasék összecsapása a Real Madriddal ellenében.

A gallegók aligha bánták most ezt a kényszerpihenőt mivel így több ideje volt csak a létfontosságú kupavisszavágóra felkészülni Eduardo Berizzo gárdájának. A tét meg most különösen nem babra megy, mivel az a gárda, amelyik bejut a döntőben szinte biztos, hogy kvalifikációt szerez a 2017/18-as Európa Ligára, hiszen a másik ágon nagy valószínűséggel finalista Barca biztos Bajnokok Ligája résztvevőnek számít, így a kupagyőztes jogán az EL-be kerülő csapat ez esetben a finálé vesztese lehetne.

Ugyanakkor nem lesz könnyű dolga az Égszínkékeknek sem a masszív baszkok ellen, annál is inkább mivel a galíciaiak eddig a bajnokságban tíz forduló alatt csak kétszer nyertek idegenben. Bár azt se felejtsük, hogy a kupasorozat negyeddöntőjében pont a Bernabéuban sikerült legyőzniük a Real Madridot.

Tipp: Gólok száma 1,5 alatt 2.50