BL-selejzető: Megkezdődik a playoff

Besiktas 5.20, Döntetlen 3.60, Arsenal 1.65

A párharc esélyese természetesen a londoni klub, amely mind a tizenkét BL-playoff meccsét megnyerte eddig. Tavaly szintén török csapatot búcsúztattak az Ágyúsok (Fenerbahce), legutóbbi két isztambuli meccsükön nyolc gól szereztek összesen. A két csapat nemzetközi múltja nem összehasonlítható, míg a Besiktas pusztán ötször szerepelt a csoportkörben, addig az Arsenal tizenhetedik alkalommal lehet ott a legjobbak közt.

A török csapat a harmadik körben oda-vissza verte a holland Feyenoordot, a hazai mérkőzésen a Chelsea-ből megszerzett Demba Ba mesterhármassal terhelte az ellenfél kapuját, leginkább rá kell figyeljen az Arsenal védőnégyese.

A mérkőzés esélyese a hétvégén a bajnokságot győzelemmel kezdő Arsenal, akiknek a legfőbb céljuk, hogy már idegenben is gólt/gólokat szerezzenek.

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez – Igen 1.78

Napoli 1.77, Döntetlen 3.55, Atletic Bilbao 4.60

A két nagy múlttal rendelkező csapat meglepő módon még nem találkozott egymással, így most eldönthetik, hogy a spanyol bajnokság négy, vagy az olasz pontvadászat három csapattal képviselteti-e magát a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során.

Ha a közelmúlt eredményeit vesszük alapul, akkor az olasz gárda jobb eséllyel pályázik a legjobb harminckettő közé, hiszen az elmúlt három évből kétszer is eljutott idáig, sőt mindig az ún. halálcsoport olasz képviselője volt. Tavaly óriási pechhel (és tizenkét ponttal) esett ki a nápolyi egyesület, míg két évvel korábban, a legjobb tizenhat között, csak hosszabbításban ütötte ki őket a Chelsea.

Ezzel ellentétben a Bilbao inkább az EL-ben alkotott maradandót az utóbbi években, egyetlen BL-szereplésük az 1998/99-es szezonra datálódik. Legnagyobb idegenbeli vereségüket is olasz földön hozták össze, az 5-1 arányú Juve győzelem már 1988-ban is fájó volt.

A Bilbao baszk játékosokból álló keretében nagy mozgás nem volt, viszont a Napoli bővelkedik olyan játékosokban, akik rendelkeznek La Liga tapasztalattal. Ilyen többek között Raul Albiol, Callejon és Gonzalo Higuain is.

Tipp: Napoli 1.77

Lille 2.65, Döntetlen 3.10, Porto 2.70

Mivel a Porto csak a harmadik helyen végzett a portugál bajnokságban a Sporting és a Benfica mögött, így a nagy BL-múlttal rendelkező csapat a playoffkörben vívhatja ki a főtáblára kerülést. Ellenfele a francia Lille lesz, aki a harmadik selejtezőkörben a svájci Grasshopperst búcsúztatta köszönhetően az idegenbeli 2-0 arányú győzelmüknek.

A portugál csapat eddig 18 alkalommal kvalifikálta magát a Európa legrangosabb tornájára, viszont a francia egyesület sem szégyenkezhet, hiszen immáron hatodik vívhatják ki a részvételt. A hazai csapat tavaly nem szerepelt európai kupasorozatban, előtte viszont 6, illetve nyolc pontot szerzett a csoportkörök során a BL-ben. A Porto tavaly is ott volt a legjobbak közt, de óriási meglepetésre nem jutott tovább a Zenit, Atletico Madrid és az Austria Wien mellől.

A Porto győzelemmel kezdte a bajnokságot, míg a Lille két forduló után, egy rúgott góllal, jelenleg négy egységet gyűjtött a francia pontvadászatban.

Tipp: Kétesély – Porto (Döntetlen esetén a tét visszajár) 1.89

Maribor 2.80, Döntetlen 3.30, Celtic 2.45

A legizgalmasabbnak tűnő összecsapást a bajnokok ágán minden bizonnyal Szlovéniában rendezik. A Celtic már-már hihetetlennek tűnő eseménysort követően jutott be ebbe a körbe, hiszen ugyan a pályán kettős vereséggel búcsúztak a lengyel Legia Warszawa ellenében, de mivel a varsói csapat jogosulatlanul szerepeltetett egy játékost, így 3-0 arányban jóváírták számukra a hazai összacsapást.

A Maribor 3-2-es összesítéssel ütötte el a playofftól a Maccabi Tel Avivot, így a nem túl jó passzban lévő skót zöld-fehérek ellen lehetőségük nyílik a csoportkörbe jutni. A szlovén csapatnak már kijárna a továbbjutás, tavaly és előtte is a kvalifikáció ezen stádiumában véreztek el a Dinamo Zagreb és a Viktoria Plzen ellenében.

A Celtic ezzel ellentétben az elmúlt két évben sikeresen megugrotta ezt a lécet, tavaly a FC Shakhtar Karagandy, tavalyelőtt a Helsingborgs IF nem jelentett különösebb akadályt.

Tipp: Gólok 2.5 Alatt – Igen 1.72