BL-kedd: Nikolicsék a csoportkör küszöbén

Legia Warszawa1.40  döntetlen4.75  Dundalk8.00
A dublini odavágón 2-0-ra nyert a Legia, amely nem mellesleg Nikolics büntetőjével szerezte meg a vezetést a második félidőben, majd a ráadás perceiben Prijovic beállította a 2-0-s végeredményt.

Roppant szerencsés sorsolása volt a lengyel klubnak azzal, hogy az ír kiscsapatot kapta, hiszen ha csak egy fokkal erősebb ellenfélt raktak volna melléjük, akkor most nem beszélhetnénk a továbbjutásukról. Ugyanis a varsóiaknak ez volt az utóbbi hetekben az egyetlen győztes mérkőzésük, hazájuk bajnokságában hat forduló után a 11. helyen állnak, mérlegük 1-3-2. Hétvégén hazai pályán 3-1-re kikaptak az Arka Gdynától.

Viszont ezt a 2-0-s előnyt elég nehéz lenne elszórakozni, már csak azért is, mert a Dundalknak szinte semmilyen nemzetközi kupatapasztalata nincs, a BL-ben most indultak másodszor. A két idegenbeli meccsükből egyet ikszre hoztak, illetve egyet elveszítettek. A vereség a BATE otthonában történt, ám az 1-0-s fehérorosz győzelem ellenére az írek mentek tovább, ugyanis előzőleg otthon 3-0-ra nyert a Dundalk. Tekintve, hogy most nincs ilyen előny a birtokukban, szinte garantált a Legia továbbjutása.

Tipp: Első gól – Nikolics @ 3.60

Monaco2.45  döntetlen3.45  Villarreal2.85
Korántsem ennyire egyértelmű a Monaco helyzete. Ugyan az első mérkőzést 2-1-re megnyerték idegenben, de ez azért nem egy behozhatatlan előny. Bár az is igaz, hogy a Villarreal nincs kirobbanó formában, a BL-ben elszenvedett vereség után a La Liga első fordulójában csak 1-1-es döntetlenre volt képes a Granada vendégeként.

A spanyol csapat csak most, a rájátszás első körében csatlakozott be a küzdelmekbe, a Monaco viszont már túl van egy Fenerbahce elleni csörtén, melyet összesítésben 4-3-ra megnyertek. Hazai pályán április óta veretlen a hercegségi csapat, úgyhogy elég meglepő volna, ha nem ők jutnának tovább.

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez @ 1.94

AS Roma1.70  döntetlen3.80  FC Porto5.00
Az első találkozó 1-1-es döntetlent hozott. Az eredmény kicsit csalóka, ugyanis az AS Roma óriási fölényben futballozott egészen az első félidő 40. percéig, akkor viszont emberhátrányba kerültek a Farkasok. Vissza is álltak a rómaiak és ennek eredménye volt a Porto egyenlítő találata.

Szombaton az Udinese ellen tartottak erődemonstrációt Tottiék és végül 4-0-ra megnyerték az idei bajnoki szezon első meccsét. Hazai pályán utoljára a Real Madrid tudott velük kibabrálni még februárban (0-2), azóta két döntetlent leszámítva az összes meccsét megnyerte otthon az AS Roma.

Ezek nem túl jó kilátások a Porto számára, amely ugyan két győzelemmel kezdte a portugál bajnokságot, ám Rómában játszani finoman szólva más tészta, mint mondjuk a Rio Ave vendégeként. Éppen ezért a hazai továbbjutásra nincs is valami hatalmas odds, érdemes lehet inkább a gólok számában gondolkodni.

Tipp: Gólok száma 2,5 felett @ 1.87